Siuvimo mašinos, reikmenys

PREKIŲ KATEGORIJOS

Siuvimo mašinos

Siuvimo mašinos  - įranga, skirta įvairiausiems siuvimo ir siuvinėjimo darbams atlikti.


Siuvimo mašinos skirstomos į: 1) elektromechanines siuvimo mašinas - tai paprastesnė siuvimo mašinų klasė, skirta būtiniausiems darbams atlikti; 2)elektroninės - tai yra aukštos kokybės mašinos, skirtos pirkėjui, kuris pageidauja patogaus ir kokybiško siuvimo.

Perkant siuvamąją mašiną reikia atsižvelgti į tai: a) sustiprintos siūlės gali buti naudojamos siuvant gaminius (kuprinės, darbo drabužiai, viršutinių drabužių pažasties sritys), kuriems būtinas didesnis mechaninis atsparumas; b) mašinas su horizontalia besisukančia šaudykle šiek tiek lengviau aptarnauti ir jose rečiau susipainioja apatinis siūlas, bet mašinose su vertikalia siūbuojančia šaudykle, dvigubas adatas (dekoratyvinėms tikslams) galima naudoti platesniame siūlės pločio diapazone; c) kilpas greičiau apmėtysite su mašima, turinčia automatinį kilpos apmėtimo režimą, tačiau tik iki tam tikro kilpos ilgio (ilgesnėms kilpoms reikės naudoti pusiau automatinį režimą); d) dekoratyvinės siuvinėjimo siūlės būna dviejų porūšių – atlasinės (piešinys užpildytas viduje zigzago dygsniais) ir elastinės - “eglutės”; e) elektroninės mašinos patogesnės valdyme, kaip taisyklė turi daugiau bei įvairesnių siūlės tipų, o taip pat papildomų funkcijų; f) visada galėsite įsigyti papildomas pėdeles ir jų dėka praplėsti mašinos galimybes ir pagerinti specialių siūlių kokybę.

Naudingi patarimai

Kad siuvamoji mašina gerai dirbtų, lengvai suktųsi ir turėtų lygų peltakį, ją reikia reguliariai valyti, tepti, naudoti atitinkamam audiniui skirtus siūlus ir adatas, derinti, pakeitus susiuvamų audinių rūšį (reguliuoti dygsnių dydį, prispaudžiamos kojelės slėgį, viršutinio ir apatinio siūlo įtempimą).

Pažeidus naudojimosi taisykles, galima sulaužyti adatą, nutraukti siūlus, praleisti dygsnius ir pan.
Kartais adata nulūžta ar išlinksta dėl prispaudžiamosios kojelės netaisyklingos padėties. Adata gali nulūžti ir tada, jei storas audinys siuvamas plona adata; siuvant audinys traukiamas; išpeltakiuotas audinys nuimamas ne nuo savęs, o į save.
Jei nutrūksta viršutinis siūlas, reikia patikrinti, ar teisingai jis įvertas, po to susilpninti jo įtempimą.
Jei pernelyg įtemptas apatinis siūlas, reikia palengva nuleisti ričių gaubtuvo įtempimo spyruoklės reguliavimo sraigtą.
Apatinis siūlas gali nutrūkti, jei prastai veikia siūlų vyniojimo įtaisas; tada ant ritelės užsivynioja siūlų daugiau negu reikia.
Siūlus ant ritės reikia vynioti taip, kad siūlų posmas nesiektų ritės galų per 1,5 - 2 mm.
Jei praledžiami dygsniai, reikia patikrinti, ar teisingai įstatyta adata (jos plokščioji šerdies pusė - plikė turi būti atsukta atgal, o ilgas griovelis ant šerdies - į priekį, į siuvantį), ar vienodi adatos ir siūlo numeriai; pakeisti atbukusią ar sulinkusią adatą.
Jei siuvamoji mašina blogai stumia audinį, patariama sureguliuoti audinio varomųjų krumplių aukštį virš adatos plokštelės (jei jie nepakankamai iškyla) ar stipriau prispausti audinį kojele; tai daroma, pasukus atitinkamą reguliavimo sraigtą.
Siuvant plonus audinius, kojelė turi spausti šiek tiek mažiau, negu siuvant storus audinius (pvz. džinsą).
Jei mašina sunkiai sukasi, reikia išvalyti iš šaudyklės siūlų galus ir dulkes;
įlašinti po kelis lašus siuvimo mašinoms skirtos alyvos į tas vietas, kurios yra tepamos, paleisti mašiną suktis, nuvalyti judančias dalis ir patepti jas siuvamosios mašinos alyva.
Jei minėti gedimų šalinimo būdai neduoda naudos, jei yra ir kitų gedimų, reikia kreiptis į butinių siuvamųjų mašinų meistrą.

Griežtai draudžiama www.siuvimoreikmenys.lt svetainėje paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse ar kitur arba platinti
mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti UAB "Verbesta", www.siuvimoreikmenys.lt, kaip šaltinį.